ТИРЗ ги претстави можностите за инвестирање пред повеќе од 50 јапонски компании

Повеќе од 50 јапонски компании учествуваа на бизнис вебинар организиран од ТИРЗ во соработка со Јапонската организација за надворешна трговија, ЏЕТРО (JETRO). ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На овогодишното Генерално собрание на Американската стопанска комора (AmCham), Генералниот директор и Претседател на УО на „Алкалоид“ АД Скопје, Живко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трајан Ангелоски, претседателот на Сојуз на стопански комори на Македонија присуствува на годишниот состанок на генералниот Совет на ICC- Светска коморска ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на „Алкалоид“ Живко Мукаетов, е избран за нов член на Одборот на директори на Американската стопанска комора (AmCham).Оваа комора ...
| | веќе видена | слични

На состанокот се разговара и планира за начинот на одвивањето  на стопанските активности во овие нестабилни времиња каде постојат безбедносни,логистички и ...
| | веќе видена | слични

Поврзување помеѓу македонските и кинеските компании од слободната трговска зона во градот Нингбо Во Скопје се одржа состанок помеѓу македонските компании и ...
| | веќе видена | слични

На иницијатива на Агенцијата за поддршка на претприемништвото во Република Македонија, денеска започнува првата Регионална конференција на тема „Соработка за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Развојот на креативните индустрии генерира нови идеи, производи и услуги, кои ја развиваат културата на иновации, и добива се ...
| | веќе видена | слични

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хамас и Израел вечерва го решија спорот околу втората размена на заложници и затвореници, по што Хамас потврди дека вечерва ќе ослободи 14 израелски цивили и ...
сите 425 | | | веќе видена

Делегација од Катар е во посета на Израел како дел од договорот за прекин на огнот во Појасот Газа и ослободување на заложниците и затворениците.Дипломат го ...
сите 95 | | | веќе видена

Играчот од средниот ред на македонската репрезнтација Агон Елези, во последно време се почесто ја добива довербата од селекторот Благоја Милевски. Елези беше ...
сите 137 | | | веќе видена

Уште едно видео од заглавените граѓани низ македонските патишта. Овој пат граѓаните споделија долга колона и слаб проток на возила на патот од Кичево кон ...
сите 152 | | | веќе видена

Неодамна поставениот 15-метарски крст на Попова Шапка е поставен без дозвола од Општината Тетово. Црковниот совет тоа не го негира, бидејќи како што соопштува, ...
сите 40 | | | веќе видена

Кога би било потврдено доаѓањето на Сергеј Лавров во Скопје, тоа нема да значи дека тој доаѓа во билатерална посета на Македонија, туку во земја домаќин на ...
сите 127 | | | веќе видена

Попладнево преку својот Фејсбук профил се огласи метеопрогнозерот Славчо Поповски кој укажа дека се очекува снегот да продолжи да паѓа во нашата земја и во ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТИРЗ ги претстави можностите за инвестирање пред повеќе од 50 јапонски компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: