Проектот Граѓанска наука на НП Галичица продолжува и наредната година

Охрид, 15. ноември 2023 (ИНПРЕС) – Во НП Галичица и наредната година продолжува проектот Граѓанска наука. Истиот подразбира кога јавноста доброволно помага во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата, на предлог на Министерството за култура, донесе Одлука за основање национална установа „Спомен куќа на Мустафа Кемал Ататурк“-Коџаџик, Центар Жупа. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со основање на „Спомен куќа на Мустафа Кемал Ататурк“ - Коџаџик, Центар Жупа како посебна национална установа го зајакнуваме националниот интерес на културата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според ТВ 24, 14-годишната Вања Ѓорчевска била врзана и ставена во вреќа за спиење во подрумот на нејзината зграда, па потоа била изнесена од зградата. За нив ...
сите 515 | | | веќе видена

ДУИ прво ги измами Албанците со Насер Зибери, а сега и по втор пат со Талат Џефери како техничко-административен премиер. ДУИ билa, е и ќе остане неуспешна. ...
сите 246 | | | веќе видена

Колумнистот Дарко Јаневски ги толкува изјавите на министерот Оливер Спасовски, но и на целата власт дека опозицијата уште еднаш ги убива жртвите, наспроти ...
сите 176 | | | веќе видена

Специјалистот по судска медицина и судски вештак од Србија, д-р Љубиша Божиќ во утринската програма „Редакција“ на српската „ ТВ Курир “ ги анализираше двете ...
сите 60 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 29 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во вечерашното интервју за „360 степени“ говореше и за евроинтегративниот процес ...
сите 49 | | | веќе видена

Абас го припиша потегот на САД на американската „срамна политика која ја поддржува израелската окупација и бруталната агресија“. Претседателот на палестинската ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проектот Граѓанска наука на НП Галичица продолжува и наредната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: