Нутриционистите објаснуваат зошто првото кафе не треба да го пиете веднаш штом ќе се разбудите, туку два часа подоцна

Посегнувањето по свежо кафе наутро е практика за повеќето луѓе, но според експертите, тоа може да ви направи повеќе штета отколку корист. Кофеинот го зголемува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Интимните односи започнуваат многу прашања. А неодамна била спроведена анкета во која испитаниците одговориле дали нивниот однос е подобар во домот или во ...
| | веќе видена | слични

 „Малку е веројатно дека некогаш со некого повторно ќе ја почувствувате истата возбуда како со мажот со кој сте имале секс за една вечер (и со кого го ...
| | веќе видена | слични

Сексот не е само нешто што прави да се чувствуваме одлично, тој всушност е неверојатно добар за нашето здравје. Истражувањата покажа дека еден од бенефитите ...
| | веќе видена | слични

 Дозволете му на партнерот да ве гледа додека мастурбирате, а разговарајте отворено и за користење секс играчки. Како да ја разбиете монотоноста во кревет, ...
| | веќе видена | слични

Иако сигурно е точно дека во секој момент некој некаде води љубов (како и се раѓа и умира), има време кога гужвата под јорганите е најчеста, а научниците дошле ...
| | веќе видена | слични

Кога некои филмски гледачи ќе помислат на стенкање за време на сексуалниот однос, на памет им доаѓа легендарниот лажен оргазам на Мег Рајан во „Кога Хари ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Живееме во едно девастирано општество каде системот е доведен до распаѓање, оцени претседателот на правната комисија на ВМРО-ДПМНЕ Панче Тошковски во ...
сите 49 | | | веќе видена

Повеќе од две години булеварот „Борис Трајковски“ стои нечепнат од страна на Град Скопје. Претходниот градоначалник Петре Шилегов, го започна проширувањето во ...
сите 47 | | | веќе видена

Поминаа три години од смртта на актерот Мустафа Надаревиќ. Неговата ќерка Нана ја одбележала годишнината на „Инстаграм“, каде објавила стара фотографија од ...
сите 31 | | | веќе видена

Во земја каде што владее демократијата и слободата можете да видете протести на улица. Она време кога во државата никој не смееше да протестира е заборавено и ...
сите 195 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија одигра реми 1-1 на домашен терен против Англија во последниот меч од квалификациите за пласман на Европското првенство ...
сите 154 | | | веќе видена

Неодамна поставениот 15-метарски крст на Попова Шапка е поставен без дозвола од Општината Тетово. Црковниот совет тоа не го негира, бидејќи како што соопштува, ...
сите 66 | | | веќе видена

Тој ги оцени како „лажни гласини“ наводите на одредени медиуми дека ќе се откаже од предизборното ветување за затворање на Централната банка на Аргентина. ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нутриционистите објаснуваат зошто првото кафе не треба да го пиете веднаш штом ќе се разбудите, туку два часа подоцна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: