Филип Кузмановски се врати во Еурофарм Пелистер


Tимот на Алкалоид претрпе пораз на гостувањето кај Бергингбо Силкеборг во четвртиот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа со 35:31. Ракометарите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипата на Алкалоид е поразена и на гостувањето кај Брегингбо Силкеборг во чевртиот натпреар во групната фаза во Лигата на Европа со 35-31. Избраниците на Кире ...
| | веќе видена | слични

Алкалоид се прикажа во многу подобро издание на гостувањето во Данска од она на домашен терен пред една недела, но момците на Кирил Лазаров претрпеа нов пораз ...
| | веќе видена | слични

Ракометарите на Еурофарм Пелистер и тренерот Бранислав Ангеловски се надеваат дека утревечер конечно ќе ги израдуваат своите навивачи со прв триумф во Лигата ...
| | веќе видена | слични

Филип Кузмановски официјално беше промовиран како нов играч на актуелниот македонски ракометен шампион Еурофарм Пелистер . Македонскиот репрезентативец се ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец, Филип Кузмановски официјално беше промовиран во новата средина во тимот на Еурофарм Пелистер. Тој и стави крај на епизодата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога Љупчо Палевки ќе одговара пред македонските органи за двојното убиство, е прашање кое многумина си го поставуваат. Министерот за правда, Кренар Лога ...
сите 225 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Антони Блинкен го повика Израел да стори повеќе за да дозволи хуманитарна помош во Појасот Газа и да ги заштити цивилите на ...
сите 376 | | | веќе видена

„Ова со бричењето на главите ќе им се удри од глава“. Ова го искоментира на фејсбук професорот Гордан Калајџиев откако јавноста имаше прилика да види дека сите ...
сите 672 | | | веќе видена

Професорката Фросина ременски за Гласот на Америка ги откри нејзините, како што вели“ неофицијални информации поврзани со дејствувањето на групата на Палчо. ...
сите 6 | | | веќе видена

Загина синот на израелскиот министер без ресор и поранешен началник на армијата Гади Ајзенкот во експлозија на бомба во тунел во Газа. Претседателот на ...
сите 162 | | | веќе видена

СДСМ својот претседателски кандидат за изборите закажани на 24 април 2024 година ќе го бира преку дефинирана процедура, најдемократски. Актуелниот претседател ...
сите 98 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шират разни завери за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски од Велес, а сега е формирана и една Фејсбук група која ...
сите 60 | | | веќе видена

Стотици тенковски гранати го погодија бегалскиот камп Џабалија во северниот дел на Појасот Газа, иако израелските копнени операции се концентрирани на југот на ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филип Кузмановски се врати во Еурофарм Пелистер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: