Груевски: Македонија е подготвена да учествува во кинескиот проект за вложувања во регионот

Република Македонија е целосно подготвена да учествува со полн капацитет во иницијативата на премиерот на Кина за финансирање во земјите од источна и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

"Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски денес присуствуваше и се обрати на бизнис форумот во кинескиот град Шангај. Тоа е 22 ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 272 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Денеска во 01.05 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на крстосница од улицата „Маршал Тито“ и улицата „Ацо Аџи-Илов“ во Неготино се случила сообраќајна ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: Македонија е подготвена да учествува во кинескиот проект за вложувања во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: