Грција оди на нови избори

Кабинетот на претседателот Каролос Папуљас за утре најави нова средба на лидерите на најголемите партии, со цел избор на привремена влада, која ќе ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
5 копии

"Новиот премиер на Грција е Панајотис Пикраменос. Тој ќе ја извршува оваа функција до 17 јуни, кога ќе се одржат парламентарни избори. Овие избори се ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот народ на новите избори ќе биде одговорен за судбината на својата земја и морада биде свесен за последиците од гласањето - Жозе Мануел Баросо Грција ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 436 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 335 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Нападите врз новиот шеф за употребата на старото име на земјата на нејзината инаугурација беа предвидливи - но неуспехот на ЕУ да се справи со провокациите на ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција оди на нови избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: