Поднесена иницијатива до Врховен за аболициите на претседателот Иванов

Адвокатот Миле Наумовски од Скопје поднел иницијатива до Врховниот суд на Македонија во која бара утврдување на начелен став и начелно правно мислење за повеќе ...
| | веќе видена | слични

Настапите на Ковачевски се само форма без содржина. Се му е во стилот „јас не сум од овде“ или „купи ден помини“. Ковачевски треба да знае дека владата на ДУИ ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска не го коментираше застарувањето на случајот „Таргет – тврдина“, што произлезе од измените на Кривичниот законик донесени ...
| | веќе видена | слични

Кривичното дело за масовното прислушкување застаре и Мијалков се спаси и од оваа тужба. Сега и официјално ДУИ стана партнер со Груевски и Мијалков токму во ...
| | веќе видена | слични

Ова е предмет којшто пет години се водеше во судските лавиринти, уште повеќе Апелација неоправдано го држеше девет месеци и бевме свесни дека е близу до ризик ...
| | веќе видена | слични

Блупринт групата, целосно се повлече од Работната група за измените во Кривичниот законик, а предупредуваат дека последиците ќе ги гледаме допрва. „Зошто велам ...
| | веќе видена | слични

Апелациониот суд во Скопје ја укина пресудата за предметот „Топлик“ каде првообвинет е ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески. Со тоа, предметот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
сите 417 | | | веќе видена

Шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов изјави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални починал од природна смрт. „Веројатно ќе ве ...
сите 463 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
сите 357 | | | веќе видена

Владимир Блажев од ДНК преку фејсбук информира дека утре во 22 часот завршува лицитацијата на нивната награда Златна бубамара, за хуманитарната помош за ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поднесена иницијатива до Врховен за аболициите на претседателот Иванов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: