Дали ќе „оживеат“ аболициите на Иванов

Блупринт групата, целосно се повлече од Работната група за измените во Кривичниот законик, а предупредуваат дека последиците ќе ги гледаме допрва. „Зошто велам ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Апелациониот суд во Скопје ја укина пресудата за предметот „Топлик“ каде првообвинет е ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески. Со тоа, предметот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Ковачевски не чувствува вина за застарување на судските предмети. Измените кои ги донесе Владата вели, се по европски терк, застарувањата биле ...
| | веќе видена | слични

Со измените на Кривичниот законик, со предлог законот за амнестија и со најавената трета амнестија или ставање во сила на одлуката за аболиција на Ѓорге ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Настапите на Ковачевски се само форма без содржина. Се му е во стилот „јас не сум од овде“ или „купи ден помини“. Ковачевски треба да знае дека владата на ДУИ ...
| | веќе видена | слични

Со остри реакции за разурната правна држава и со голема загриженост заради неказнивоста на функционерите беше дочекана одлуката со која застаре обвинението ...
| | веќе видена | слични

 Во најновиот предлог на Кривичниот законик до кој екслузивно дојде Канал 5, ова дело е регулирано како член 460. Првиот став од членот кој го опишува делото, ...
| | веќе видена | слични

Застарувањата на предметите произлезени од измените на Кривичниот законик претставуваат обесхрабрување во однос на борбата со корупцијата. По расплетот во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
сите 416 | | | веќе видена

Шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов изјави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални починал од природна смрт. „Веројатно ќе ве ...
сите 463 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
сите 357 | | | веќе видена

Владимир Блажев од ДНК преку фејсбук информира дека утре во 22 часот завршува лицитацијата на нивната награда Златна бубамара, за хуманитарната помош за ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали ќе „оживеат“ аболициите на Иванов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: