Претседателот на Грција предлага влада од технократи

4 копии

Грчкиот претседател Каролос Папуљас на претседателот на Државниот совет Панајотис Пикраменос му го врачи мандатот за формирање на службена влада, соопшти во ...
| | веќе видена | слични

Во Атина дефинитивно пропадна формирањето влада. Партиите не успеаја, сега само народот може да спречи натамошен пад на земјата, смета Спирос Москову. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателот на Државниот совет Панајоти Пикраменос е новиот премиер кој ќе ја однесе Грција најверојатно на 17 јуни на нови избори. Лидерите на партиите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 524 | | | веќе видена

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 278 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 302 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 341 | | | веќе видена

Светската здравствена организација свикува група водечки експерти на итен состанок за да разговараат за тековната епидемија на мајмунски сипаници. Според ...
сите 395 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на Грција предлага влада од технократи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: