Ден на жалост во Венеција по автобуската несреќа, меѓу загинатите има и две деца


Градоначалникот на Венеција ја прогласи среда за ден на жалост по синоќешната несреќа на туристички автобус во која најмалку 21 лице, меѓу кои две деца, ...
| | веќе видена | слични

Венецијанското обвинителство стави три лица под истрага за минатонеделната автобуска несреќа во градската област Местре, во која загинаа 21 лице, меѓу кои и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Обвинителството во Венеција подигна истрага за три лица за минатонеделната автобуска несреќа во градот Местре, во која загинаа 21 лице, објави денеска ...
| | веќе видена | слични

Во страшната несреќа која се случи во вторникот во Венеција загина 21 лице, а 15 се повредени. Трагедијата се случила кога автобусот кој превезувал туристи ...
| | веќе видена | слични

Градот Солин го прогласи понеделник, 9 октомври, за ден на жалост поради смртта на 24-годишната Антонела Баковиќ, која загина во тешка сообраќајна несреќа кај ...
| | веќе видена | слични

Некои од 15-те повредени се уште се во исклучително тешка состојба, а некои можеа да сведочат. Додека Марко Баковиќ, сопругот на починатата Антонела Баковиќ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во страшната сообраќајна несреќа кај Венеција загина бремената Хрватка Антонела Б.(24), а нејзиниот сопруг Марко Б, исто така 24-годишен, е на интензивна нега ...
| | веќе видена | слични

Локалните власти соопштија дека се идентификувани сите жртви во автобуската несреќа кај Венеција, во која загинаа 21 лице. Префектот на Венеција, Микеле ди ...
| | веќе видена | слични

Италијанските власти потврдија дека се идентификувани сите загинати патници во автобуската несреќа кај Венеција. Во автобусот имало и двајца Хрвати. Марко ...
| | веќе видена | слични

Антонела Баковиќ (24) настрадала, а нејзиниот сопруг Марко Баковиќ е тешко повреден во кобната сообраќајка несреќа која синоќа се случи кај Венеција, Италија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 157 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ден на жалост во Венеција по автобуската несреќа, меѓу загинатите има и две деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: