Реакции за Предлог-законот за амнестија

Од фактите што ги открива министерот за внатрешни работи Спасовски, втемелени на статистиките, анализите и истражувањата во министерството во врска со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со граѓанскиот сектор и со медиумите, само може да се унапредуваат политиките за добро владеење, и вие сте нашиот партнер во сите напори што ги правиме како ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката за политики за добро владеење, Славица Грковска жали за одлуката на Блупринт групата на граѓански организации за реформи во правосудството да ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Адвокатот Миле Наумовски од Скопје поднел иницијатива до Врховниот суд на Македонија во која бара утврдување на начелен став и начелно правно мислење за повеќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Самите измени на кривичниот законик лично сметам дека се штетни измени бидејќи се интервенираше во кривичните дела од областа на корупцијата или т.н ...
| | веќе видена | слични

„Слободен печат“ минатата недела спроведе анкета меѓу своите читатели на прашањето „Дали треба да се донесе Закон со кој ќе се амнестираат осудените на помали ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за правда во текот на денот ќе го поднесе барањето за екстрадиција од Турција на Љупчо Палевски – Палчо, кој е првоосмничен за грабнувањето и ...
сите 342 | | | веќе видена

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 307 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Адвокатот Васко Стојков, со кого Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, замина во Белград, е на распит во полициска ...
сите 157 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реакции за Предлог-законот за амнестија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: