„Гарантираните цени“ не го подобрија животниот стандард на граѓаните

Со новиот предлог-закон за забрана на нефер трговски практики во синџирот на снабдување на земјоделски и прехранбени производи, не само дека ќе има намалување ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Некогаш Македонија важеше за бренд кој што комплетно ги задоволуваше потребите за храна, зборуваме за зеленчук, овошје, месо итн. А, денеска гледаме дека во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Крахот на оваа власт на СДС и ДУИ во економијата е причина за многу изговори на тековни политичари, кои се однесуваат како да се во опозиција. За сѐ е виновен ...
| | веќе видена | слични

Закон со кој ќе се дефинираат односите меѓу купувачите и добавувачите е во изработка, и како што се нагласува во потребата за неговото носење, целта е да се ...
| | веќе видена | слични

Земјоделството во Македонија се соочува со сериозни предизвици и со неизвесна иднина. Податоците на Државниот завод за статистика (ДЗС) воопшто не ни одат ...
| | веќе видена | слични

Имајќи ги предвид реакциите на граѓаните, на општата и стручна јавност, во врска со зголемување на цените кои се пласирани во јавност деновиве, известуваме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државниот пазарен инспекторат известува по реакциите на граѓаните, на општата и стручна јавност, во врска со зголемување на цените што се пласирани во јавност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Податоците на Државната изборна комисија (ДИК) заклучно со вчера покажуваат дека од вкупно 11 кандидати уште шест ги немаат потребните 10.000 потписи за ...
сите 325 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 359 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 341 | | | веќе видена

Министерот на внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во посета на полициската станица „Беко“ во центарот на градот. Ова саботно утро го искористив да го ...
сите 161 | | | веќе видена

Направени се сериозни анализи во Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и ние дојдовме до еден заеднички заклучок дека Максим Димитриевски не само што ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Првите луѓе на неколку светски медиумски куќи потпишаа писмо во кое ги повикуваат израелските власти да ги заштитат новинарите во Газа, соопштувајќи дека ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Гарантираните цени“ не го подобрија животниот стандард на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: