Норвешка воведе нов пакет санкции против Русија

3 копии

Словачка ќе воведе привремена контрола на границата со Унгарија поради зголемениот број илегални мигранти, соопшти денеска словачката Влада. Бројот на илегални ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полска од полноќ ќе воведе привремени проверки на границата со Словачка, најави денеска полскиот министер за внатрешни работи Мариуш Камински. Од денеска на ...
| | веќе видена | слични

Денеска стапи на сила забраната што ја воведе Норвешка за влез на автомобили регистрирани во Русија. Норвешкото Министерство за надворешни работи најави ...
| | веќе видена | слични

Чешката Република и Полска презедоа координирана акција за воведување контроли долж нивните граници со Словачка за да се спречат нелегалната миграција и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
сите 417 | | | веќе видена

Шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов изјави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални починал од природна смрт. „Веројатно ќе ве ...
сите 463 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
сите 357 | | | веќе видена

Владимир Блажев од ДНК преку фејсбук информира дека утре во 22 часот завршува лицитацијата на нивната награда Златна бубамара, за хуманитарната помош за ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Норвешка воведе нов пакет санкции против Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: