Намалените цени на пијалаците водат кон загуби

6 копии

„Некогаш Македонија важеше за бренд кој што комплетно ги задоволуваше потребите за храна, зборуваме за зеленчук, овошје, месо итн. А, денеска гледаме дека во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Крахот на оваа власт на СДС и ДУИ во економијата е причина за многу изговори на тековни политичари, кои се однесуваат како да се во опозиција. За сѐ е виновен ...
| | веќе видена | слични

Земјоделството во Македонија се соочува со сериозни предизвици и со неизвесна иднина. Податоците на Државниот завод за статистика (ДЗС) воопшто не ни одат ...
| | веќе видена | слични

Извозот на храна се зголемил за 7,3 проценти во првите 7 месеци од годинава, во однос на истиот месец лани, додека увозот се зголемил за 11,5 проценти, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски за „Република“ појаснува зошто оние граѓани кои на денот на изборите нема да имаат важечка лична нема да можат ...
сите 179 | | | веќе видена

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 432 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Јован Митрески, денеска оствари средба со Ангел Ангелов, амбасадор на Република Бугарија во Македонија при што истакна дека ...
сите 48 | | | веќе видена

Дефинитиво актуелниот шеф на државата Стево Пендаровски ќе трча за уште еден претседателски мандат. Ова тој го најави на денешната пресконференција, ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намалените цени на пијалаците водат кон загуби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: