ЗДФ: Руска нафта, и покрај западните санкции, доаѓа во Германија преку Индија

И покрај западните санкции, трговијата со нафта меѓу Русија и Индија се одвива добро и по заобиколен пат стигнува до Германија, јавува германскиот јавен сервис ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Словачка одлучи да ги одложи одлуките за воена поддршка за Киев во очекување на новата влада по изборниот успех на партиите кои се противат на помош за соседна ...
| | веќе видена | слични

- Претседателката (Зузана) Чапутова го споделува гледиштето на (премиерот во оставка Лудовит) Одор, според кого одлуката за ова прашање треба да ги одразува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Украина објави дека ја „паузирала“ тужбата во Светската трговска организација против неколку граничи земји-членки на ЕУ, вклучително и Полска, кои воведоа ...
| | веќе видена | слични

Додека полските политичари даваат големи ветувања, а опозициските поддржувачи ги преплавија улиците со протести, сето тоа значи само едно а тоа е дека изборите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
сите 416 | | | веќе видена

Шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов изјави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални починал од природна смрт. „Веројатно ќе ве ...
сите 463 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
сите 357 | | | веќе видена

Владимир Блажев од ДНК преку фејсбук информира дека утре во 22 часот завршува лицитацијата на нивната награда Златна бубамара, за хуманитарната помош за ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗДФ: Руска нафта, и покрај западните санкции, доаѓа во Германија преку Индија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: