Затворени маркети и илјадници евра казни: Цените означија „гарантирано“ незадоволство кај бизнисот и граѓаните

Десет затворени маркети и стотина илјади евра казна е билансот од контролите на Државниот пазарен инспекторат, направени од денот кога стапи во сила владината ...
| | веќе видена | слични

Земјоделството во Македонија се соочува со сериозни предизвици и со неизвесна иднина. Податоците на Државниот завод за статистика (ДЗС) воопшто не ни одат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Порасна цената на црвената пиперка за ајвар и корнишоните за 10 до 20 денари. Ајварската пиперка синоќа на градскиот пазар во Штип се продаваше по цена од 30 ...
| | веќе видена | слични

Извозот на храна се зголемил за 7,3 проценти во првите 7 месеци од годинава, во однос на истиот месец лани, додека увозот се зголемил за 11,5 проценти, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европскиот одбор за млеко (ЕМБ) ги повикува носителите на одлуки во Европската унија да преземат мерки против кризата со цел да се спречи колапс на пазарот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

НГИ „Коалиција на Египќани“ на претстојните претседателски избори, ќе ја поддржи кандидатката за претседател на Македонија, проф. д-р Гордана Силјановска ...
сите 677 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Изминативе неколку месеци, во општина Гази Баба во населеното место Автокоманда, беше пробиена нова улица, чија цел беше да го намали метежот во оваа скопска ...
сите 9 | | | веќе видена

Русија мора да дозволи „независна и транспарентна меѓународна истрага за неговата ненадејна смрт“, рече денеска амбасадорката на ЕУ, Лоте Кундсен пред Советот ...
сите 216 | | | веќе видена

Реагирајќи на изјавата на францускиот претседател Емануел Макрон дека „ништо не може да се исклучи“ кога станува збор за можноста за распоредување на западни ...
сите 235 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, на владина седница ќе предложи да се најде решение за над 100.000 граѓани кои имаат право на глас, но немаат ...
сите 117 | | | веќе видена

Нема едноставен одговор на прашањето како да се надминат конфликтните состојби во семејствата за да не дојде до трагични последици. Важно е да се работи на ...
сите 183 | | | веќе видена

Поради присуството на значително поладен воздух, утре рано наутро и во претпладневните часови врнежи од снег би можело да има и во повисоките градови во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затворени маркети и илјадници евра казни: Цените означија „гарантирано“ незадоволство кај бизнисот и граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: