Пукање на скопска обиколница


2 копии

Во неделата, во попладневните часови на магистралниот пат Велес - Штип, на клучката за селото Каратманово дошло до сообраќајна незгода во која учесници биле ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Малолетно момче во Скопје било сексуално злоставувано од страна на 78-годишен сосед, објави МВР. „56-годишен скопјанец пријавил дека на 25 и на 30 септември ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Годишнината на ОБЕ не треба да се слави поради деградацијата на полето на безбедноста, економијата и човечките права, а говорот на колегите министри на Самитот ...
сите 471 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 11 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 352 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пукање на скопска обиколница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: