БРОЈОТ НА ЖРТВИ ВО ОПОЖАРЕНИОТ „ТЕАТАР“ СЕ ЗГОЛЕМУВА: Уште вадат изгорени тела од ноќниот клуб во Мурсија

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двата ноќни клуба кои минатиот викенд беа уништени во смртоносниот пожар во градот Мурсија во југоисточна Шпанија, работеле без валидна лиценца цела година и ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 13 лица загинаа во пожар во популарен ноќен клуб во Мурсија, Шпанија. Пожарот избувнал околу четири часот по полноќ по локално време, причината за ...
| | веќе видена | слични

Службите за итни случаи продолжуваат со потрагата по други можни жртви на инцидентот. Пожарот зафатил три згради, пренесува „Ел Паис“. Update: The number of ...
| | веќе видена | слични

Најмалку седум лица загинаа, а четрнаесет се водат за исчезнати во пожар кој избил во ноќен клуб во југоисточниот град Мурсија, соопштија шпанските власти. ...
| | веќе видена | слични

- Најмалку седум лица загинаа во пожар во ноќен клуб во југоисточниот град Мурсија, соопштија шпанските власти. Пожарот избувнал во популарниот ноќен клуб ...
| | веќе видена | слични

Останато

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 493 | | | веќе видена

ЛАВРОВ СО ЖЕСТОК ГОВОР Шефот на руската дипломатија кој присуствува на пленарната седница на 30. Министерски совет на ОБСЕ во Скопје имаше жесток говор и силни ...
сите 200 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 670 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 340 | | | веќе видена

Унгарија нема да го поддржи предлогот на Европската унија за почеток на преговори за прием на Украина како членка на блокот, изјави Гергеј Гујаш, шеф на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БРОЈОТ НА ЖРТВИ ВО ОПОЖАРЕНИОТ „ТЕАТАР“ СЕ ЗГОЛЕМУВА: Уште вадат изгорени тела од ноќниот клуб во Мурсија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: