Француско МНР: Баку се согласи на мисија на ОН дури по егзодусот на Ерменците


Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

 Азербејџанскиот претседател Илхам Алиев ја прекори Европската унија и предупреди дека одлуката на Франција да испрати оружје во Ерменија може да предизвика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Азербејџанскиот претседател Илхам Алиев денеска најави дека неговата земја е подготвена да разговара за евентуален мировен договор, додавајќи дека тој би ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на кабинетот на претседателката на Косово, Вјоса Османи, Бљерим Веља, изјави дека претседателот на Србија, Александар Вучиќ, го признал Косово, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Неформалниот самит на Европската политичка заедница во Гранада, Шпанија, вчера заврши со неуспех, бидејќи лидерите на речиси 50 земји и највисоките ...
| | веќе видена | слични

Собирот на 50-ина европски лидери, десетици нивни соработници и легија новинари во шпанскиот град Гранада се претвори во фијаско откако не беше постигнат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 548 | | | веќе видена

ЛАВРОВ СО ЖЕСТОК ГОВОР Шефот на руската дипломатија кој присуствува на пленарната седница на 30. Министерски совет на ОБСЕ во Скопје имаше жесток говор и силни ...
сите 200 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 670 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 96 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 340 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Француско МНР: Баку се согласи на мисија на ОН дури по егзодусот на Ерменците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: