Кривична пријава против две лица од Скопје за убиство и тешки дела против општата сигурност


Од страна на СВР Скопје - Единица за насилен криминал - Одделение за крвни и сексуални деликти до ОЈО Скопје поднесена е кривична пријава по брза постапка, ...
| | веќе видена | слични

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
| | веќе видена | слични

Денеска, (03.10.2023) министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со потесното раководство на МВР, во скопската општина Аеродром ги посети ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој вечерва во скопската Општина Аеродром ги посети полициските службеници кои спроведуваат засилени ...
| | веќе видена | слични

Телото на скопјанец минатата недела беше пронајдено со 46 убоди во вратот и телото . Со десетици рани во градите, стомакот, вратот и рацете заврши и жената во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во утринската програма „Здраво Македонијо“ на Канал 5, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашањето како Министерството се ...
| | веќе видена | слични

Триесет и деветгодишниот А.Д. осомничен за убиството во Хром уште не е однесен пред судија на претходна постапка, иако вчера во 14:20 часот, полицијата го ...
| | веќе видена | слични

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 562 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа предводено од Хамас соопшти дека 21 лицe е убиеено во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас и ...
сите 127 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 420 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во пресрет на состанокот на НАТО во Брисел изјави дека намалувањето на вниманието на јавноста од ...
сите 105 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава против две лица од Скопје за убиство и тешки дела против општата сигурност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: