„Чиста навика 2023“ на Комерцијална банка: Од центарот на Скопје собрани над 200 вреќи отпад

2 копии

Време зa читање: < 1 минутa Во еко-акцијата „Чиста навика 2023“, тимот од над 180 вработени во Комерцијална банка собра повеќе од 200 вреќи отпад од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со реализирање на таканаречената Женска тура, денеска на покана на министерката за животна средина и просторно планирање Каја Шукова, претставнички на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Изложбата „Животи обликувани од вода“ ќе биде отворена вечер во Културно-информативниот центар во Скопје, со почеток во 19 часот. На изложбата ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Перуанските власти разговараат за начините за зачувување на глечерот за кој се верува дека е оддалечен извор на реката Амазон, соопшти перуанската влада. ...
| | веќе видена | слични

 На изложбата ќе бидат претставени дела на  седум етаблирани фотографи од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, РС Македонија, Словенија и Србија, кои ги ...
| | веќе видена | слични

Во галеријата на Културно-информативен центар (КИЦ) во Скопје, вечерва во 19 часот се отвора изложбата „Животи обликувани од вода”, на која ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Согласно годишната програма на Секторот за заштита на животна средина и управување со отпад при Општина Охрид за 2023 година, спроведена е акција за чистење на ...
| | веќе видена | слични

Притоа од дното на езерото е извадено поголемо количество отпад, стари гуми, пластични и стаклени шишиња и покуќнина, информираат од Општина Охрид. Акцијата ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две тинејџерки, Елефтерија С. (13) и Екатерини П. (14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната ...
сите 214 | | | веќе видена

Регресот за годишен одмор за 2023 година треба да им биде исплатен на сите вработени во основните и средните училишта. Средствата за оваа намена се обезбедени ...
сите 87 | | | веќе видена

Екс шефицата на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска признава дека моќник или повеќе моќници вршеле притисок да ...
сите 16 | | | веќе видена

 Детали петок, 01 декември 2023 Четирите мали борци од Штип, кои се родија во 31-вата гестациска недела и имаа околу 1.200 грама, конечно се пуштени од ...
сите 11 | | | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека тие треба да предложат технички ...
сите 237 | | | веќе видена

СВР Скопје со 100 отсто ефикасност во расчистување на кривични дела поврзани со дрога, ефективност од 59 проценти на дела од насилниот криминал, а откривањето ...
сите 55 | | | веќе видена

Во Клубот на пратеници почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со претставници на ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Чиста навика 2023“ на Комерцијална банка: Од центарот на Скопје собрани над 200 вреќи отпад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: