ФАКТОР НА ДЕНОТ: Се навршија пет години од референдумот за Преспанскиот договор, Заев повика на одговорност

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Директорот на српската владина Канцеларија за Косово и Метохија Петар Петковиќ денеска изјави дека министерот за внатрешни работи на Косово, Џељај Свечља ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот министер за внатрешни работи Џељаљ Свечља објави дека во рамките на истрагата за нападот на 24 септември во Бањска кај Звечане пронајдени се личните ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва се огласи на Инстаграм профилот „buducnostsrbijeav“, каде објави дека косовскиот премиер Албин Курти го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска изјави дека Србија „никогаш, никаде и никому“ нема да дозволи етничко чистење на српскиот народ. Вучиќ на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ објави дека нема да го испорача на Косово потпретседателот на Српска листа Милан Радоичиќ, по кого Приштина распиша ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ на новинарско прашање на „Скај њуз“ зошто нема да го екстрадира Милан Радоичиќ во Приштина одговори со реченицата – „дали ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Аљбин Курти изјави дека Србија се обидела да започне нова војна, но не успеала, а Србите кои се судриле со косовската полиција се од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за надворешни работи вечерва соопшти дека средбата на која присуствувале актуелниот и идниот претседавач на ОБСЕ и шефот на руската дипломатија ...
сите 610 | | | веќе видена

ЛАВРОВ СО ЖЕСТОК ГОВОР Шефот на руската дипломатија кој присуствува на пленарната седница на 30. Министерски совет на ОБСЕ во Скопје имаше жесток говор и силни ...
сите 201 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 670 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 96 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 340 | | | веќе видена

Унгарија нема да го поддржи предлогот на Европската унија за почеток на преговори за прием на Украина како членка на блокот, изјави Гергеј Гујаш, шеф на ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Се навршија пет години од референдумот за Преспанскиот договор, Заев повика на одговорност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: