Битиќи: „Раде Кончар-Сервис” е пример за тоа како иновативноста води до успеси на глобалните пазари


Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи во денешното обраќање на свеченоста по повод прославата на 75-годишнината на „Раде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера под покровителство на претседателот Стево Пендаровски свечено започна 51та Европска конференција на млади инженери, чиј домаќин по вторпат е Клубот на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот Стево Пендаровски се обрати по повод отворањето на 51. Европска конференција на млади инженери, чиј домаќин по втор пат е Клубот на млади ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во рамки на учеството на Самитот на Европската политичка заедница, премиерот Димитар Ковачевски учествуваше на тркалезната маса посветена на дигиталната ...
| | веќе видена | слични

Заедно со премиерите на Обединетото Кралство, Шведска, Италија, Лихтенштајн, Хрватска, Албанија и претседателките на Ервопската комисија и на Европскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Балканот има проблеми поради однесувањето на Западот, оценува министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров. На прашање за македонско-бугарските ...
сите 551 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 425 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа предводено од Хамас соопшти дека 21 лицe е убиеено во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас и ...
сите 183 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 176 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во пресрет на состанокот на НАТО во Брисел изјави дека намалувањето на вниманието на јавноста од ...
сите 106 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 372 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: „Раде Кончар-Сервис” е пример за тоа како иновативноста води до успеси на глобалните пазари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: