Стопанската комора бара преиспитување на мерката за замрзнати цени на пијалоците

Стопанската комора бара преиспитување на мерката за замрзнување на цените на пијалоците. Здружението за земјоделство и прехрабмена индустија при Стопанската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија и Грузија имаат многу заеднички работи, делат слични приориритети и погледи. Вие веќе сте членка на НАТО и земја кандидат за членство во ЕУ. Грузија ...
| | веќе видена | слични

Економските добри времиња во Централна Азија не се без проблеми, главно поради обвинувањата дека некои земји во регионот и помагаат на Москва да ги избегне ...
| | веќе видена | слични

Извозот на храна се зголемил за 7,3 проценти во првите 7 месеци од годинава, во однос на истиот месец лани, додека увозот се зголемил за 11,5 проценти, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И покрај западните санкции, трговијата со нафта меѓу Русија и Индија се одвива добро и по заобиколен пат стигнува до Германија, јавува германскиот јавен сервис ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот увоз оди надвор, а ние дома јадеме неквалитетно. Домашното квалитетно производство за многу пари оди дури од земјата на пирамидите. Во државава се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 626 | | | веќе видена

Таткото на девојчето вчера е приведен и ќе биде до утрово задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 317 | | | веќе видена

Осомничениот за убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жеровски од Велес, Љупчо Палевски - Палчо има повеќе кривични ...
сите 164 | | | веќе видена

Десетици израелски тенкови, оклопни транспортери и булдожери влегоа во јужниот дел на Појасот Газа во близина на Кан Јунис, изјавија денеска очевидци. Стотици ...
сите 168 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 16 | | | веќе видена

Пратеникот Мартин Костовски објави фотографија од Александар, таткото на убиената ученичка Вања Ѓорчевска, за кого излегоа официјални информации дека ја ...
сите 80 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 101 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 279 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата на Европската унија, Жозеп Борел денеска соопшти дека разговарал со министерот за надворешни работи на Иран, Хосеин Амир Абдолахиан и ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанската комора бара преиспитување на мерката за замрзнати цени на пијалоците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: