Интервју со Гордана Јанкулоска в понеделник во „360 Степени“ на МРТ 1

Поранешниот премиер Емил Димитриев ќе биде асистент на Филозофскиот факултет по предметите Општа социологија, Социологија на политиката и политички систем. Во ...
| | веќе видена | слични

Ексобвинителот Воислав Димовски со став за интервјуто со поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска која ја издржува - Гордана Јанкулоска ...
| | веќе видена | слични

Некогашната македонска Министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска пред неколку дена говореше во интервју за „360 степени“. Тема на разговор имаше многу ...
| | веќе видена | слични

Професорката Билјана Ванковска на својот фејсбук профил објави реакцијата на интервјуто на поранешниот министер за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска кое се ...
| | веќе видена | слични

Откако професорката Билјана Ванковска го изгледала интервјуто на екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, излезе со свој став и анализа околу ...
| | веќе видена | слични

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, која во моментов одлежува затворска казна, обелодени дека нејзините контакти со надворешниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актуелното раководство на ВМРО-ДПМНЕ е легитимно избрано и поддржано на партиски конгрес, така што ја има целосно мојата поддршка, вели поранешната министерка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

Уставните измени ќе се случат, тврдам најкасно шест месеци од денеска, ќе се случат во било која комбинација, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 314 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена

Во израелските напади во Појасот Газа во изминатите 24 часа се убиени најмалку 700 луѓе, соопшти портпарол на Хамас, пренесува ДПА. Портпаролот рече дека многу ...
сите 308 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју со Гордана Јанкулоска в понеделник во „360 Степени“ на МРТ 1

Од:
До кого (е-маил):
Порака: