Левица: Распродажбата на ХЕЦ Чебрен и Тиквеш е штетна како продажбата на Окта

За најважниот енергетски проект во државата, хидроцентралата Чебрен, која ќе ја гради грчкиот инвеститор ,,Архиродон”, Македонија нема да даде пари за ...
| | веќе видена | слични

Група инженери со оставање на шишиња вода денеска под мотото Чебрен и водите мора да бидат македонски, го изразија своето незадоволство и се спротивставија на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Под мотото „Чебрен и водите мораат да бидат македонски“ денеска кај Камениот мост во Скопје претставници на Здружението на инженери изразија незадоволство од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Под мотото „Чебрен и водите мораат да бидат македонски“ денес од 11:00 до 11:30 часот, инженерите од сите македонски градови ќе го изразат своето незадоволство ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здружението на инженери на Македонија за утре најави протест на кој, како што е соопштено, ќе го изразат своето незадоволство и спротивставување на одлуката за ...
| | веќе видена | слични

Бараат владата да ја преиспита и да ја повлече одлуката која ја оценуваат како штетна, а според нив не треба да се пристапува кон склучување на договор со било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања, напиша премиерот Димитар Ковачевски на „Фејсбук”. „Изразувам најдлабоко сочувство до нејзиното семејство, ...
сите 81 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена

Поради поставени прашања од поголем број медиуми во врска со Љ.П., осомничен за убиствата на В.Ѓ. и П.Ж., за тоа какви пријави се поднесени против него во ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица: Распродажбата на ХЕЦ Чебрен и Тиквеш е штетна како продажбата на Окта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: