ФЕРО ИНВЕСТ почна да произведува трафостаници за електрани од обновливи извори

2 копии

„Деновиве октроираниот премиер Димитар Ковачевски, заедно со градоначалникот од ДПМНЕ, Стевче Стевановски, ја отвори фотоволтаична централа лоцирана во село ...
| | веќе видена | слични

Левица: СДС и ДПМНЕ распродаваат плодна почва за фотоволтаични централи Филип Здравески 04.10.2023 / 11:55 Македонија „Деновиве октроираниот премиер Димитар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кој ги мести СДС и Бектеши? Свесно лажат, ФЕЦ Новаци е далеку од најголема фотоволтаична електрана во регионот. Ако свесно не лажат СДС и Бектеши, тогаш ...
| | веќе видена | слични

Останато

Авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, кој присуствуваше на состанокот на Советот на министри на ОБСЕ во Скопје, се врати во Москва, ...
сите 804 | | | веќе видена

Вујко на момчињa кои ги ослободи палестинската терористичка група Хамас, вели дека милитантите ги гореле децата со цел ако избегаат, по изгорениците да ги ...
сите 378 | | | веќе видена

Две тинејџерки, Елефтерија С. (13) и Екатерини П. (14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната ...
сите 214 | | | веќе видена

Во Клубот на пратеници почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со претставници на ...
сите 323 | | | веќе видена

 Детали петок, 01 декември 2023 Четирите мали борци од Штип, кои се родија во 31-вата гестациска недела и имаа околу 1.200 грама, конечно се пуштени од ...
сите 11 | | | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека тие треба да предложат технички ...
сите 199 | | | веќе видена

СВР Скопје со 100 отсто ефикасност во расчистување на кривични дела поврзани со дрога, ефективност од 59 проценти на дела од насилниот криминал, а откривањето ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФЕРО ИНВЕСТ почна да произведува трафостаници за електрани од обновливи извори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: