Двајца дилери приведени во Скопје- пронајдени различни видови дрога и три ваги


СВР Скопје – Единица за недозволена трговија поднесе кривична пријава против М.М.(60) и Б.М.(35), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

 Министерството за внатрешни работи најавува кривична пријава. На 4 октомври била извршена вонредна контрола и претрес врз основа на наредба од Основниот суд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата во координација со Комисијата за оценување на исполнетост на условите по однос на простор, опрема и кадар за одгледување на канабис за медицински ...
| | веќе видена | слични

Запленети се 1.053 стебла канабис од правно лице во гостиварското село Врапчиште кое имало одобрение за одгледување на канабис за медициски цели, но овие ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 93 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на маргините на средбата со министрите за надворешни работи на земјите членки на Aлијансата, нападот на 24 ...
сите 338 | | | веќе видена

ПОРАДИ ЛАВРОВ, УКРАИНА И БАЛТИЧКИТЕ ЗЕМЈИ НЕМА ДА УЧЕСТВУВААТ НА МИНИСТЕРСКИОТ СОСТАНОК НА ОБСЕ Балтичките држави ќе го бојкотираат состанокот на ОБСЕ во ...
сите 96 | | | веќе видена

Здравствените установи ќе работат континуирано и без прекин за време на министерскиот состанок на ОБСЕ во Скопје.Министерството за здравство информира дека ...
сите 194 | | | веќе видена

Хрватскиот наркобос, 43-годишниот Ненад Петрак е депортиран од Турција и ставен во затвор во Сплит, соопшти денеска хрватското МВР. Тој беше уапсен пред десет ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца дилери приведени во Скопје- пронајдени различни видови дрога и три ваги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: