Се зголемува бројот на жртвите од експлозијата во складиштето за гориво во Нагорно Карабах


Бројот на загинати во експлозија и пожар во складиште за гориво во Нагорно Карабах се искачи на 170, соопштија денеска официјални лица, пренесува Ројтерс ...
| | веќе видена | слични

Секретарот на ерменскиот совет за безбедност, Армен Григорјан,за време на работна посета на Иран, се сретнал со началникот на Генералштабот на иранските ...
| | веќе видена | слични

Европскиот парламент „повикува на сеопфатен преглед на односите на ЕУ со Азербејџан, со оглед на неодамнешните настани и влошувањето на состојбата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Речиси целото етничко ерменско население побегна од Нагорно-Карабах откако азербејџанската војска ја презеде контролата врз регионот со молскавична оружена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Азербејџан го потврди апсењето на поранешниот претседател на самопрогласената република Нагорно-Карабах. Араџик Харутјуњан, кој го водеше Нагорно-Карабах до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Русија разменила мислења со САД и ЕУ за ситуацијата во Нагорно-Карабах пред минатомесечната брза воена операција на Азербејџан, изјави портпаролката на руското ...
| | веќе видена | слични

Речиси целосното етничко ерменско население побегна од Нагорно-Карабах откако азербејџанската војска ја презема контролата над регионот. Последните години, ...
| | веќе видена | слични

Речиси целосното етничко ерменско население побегнало од Нагорно-Карабах откако азербејџанската војска ја преземала контролата над регионот. Последните години, ...
| | веќе видена | слични

Речиси целото етничко ерменско население побегна од Нагорно-Карабах откако азербејџанската армија ја презеде контролата врз регионот со молскавична акција пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 179 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се зголемува бројот на жртвите од експлозијата во складиштето за гориво во Нагорно Карабах

Од:
До кого (е-маил):
Порака: