Да те лижнам и ќе одам


Кавгата меѓу вицепремиерот Бојан Маричиќ и пратеничката на ВМРО ДПМНЕ Дафина Стојановска беше главна тема во Собранието меѓу пратениците па и јавноста. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вечерашната емисија „За или Против“ на Алфа ТВ гостуваше пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска која што истакна дека вицепремиерот Маричиќ воопшто ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на Собранието Горан Мисовски го издаде вицепремиерот Бојан Маричиќ дека несоодветно реагирал за време на скандалот со Дафина Стојаноска која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката од ВМРО ДПМНЕ, Дафина Стојановска се јави директно во емисијата Црвена Линија на Телма, каде се дискутираше за тоа Дали во Македонија има доволно ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Како човек сум згрозен, со гадење од овој сексистички и неморален чин на Маричиќ, човекот се прослави со се, само не со тоа што треба да го работи, изјави ...
| | веќе видена | слични

„Познавајќи го Бојан човекот е поборник за родова еднаквост, силен поддржувач за унапредување на жената во политиката и тие лаги и инсинуации не одат во прилог ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Задоволство и чест е што денеска на покана на градоначалникот на општина Гази Баба сум на отпочнување на вака значаен проект. Можеби чудно делува кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска благодарение на општината, градоначалникот, советниците, пратениците кои доаѓаат од општина Гази Баба започнува проект во ова населено место во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека е згрозен од обвинувањата дека вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ испраќал бакнежи и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во Собранието на Република Македонија, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска, го обвини вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ, дека ѝ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 448 | | | веќе видена

Хамас вели дека е подготвен да започне преговори за ослободување на заробените израелски војници – откако ќе бидат ослободени сите жени и деца. Сепак, велат ...
сите 182 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство објави дека вчера во сигурните раце на мама и на тато, дома заминале четирите бебиња од Штип, малата принцеза Леонтина и ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да те лижнам и ќе одам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: