Заталкан куршум оштетило возило во Тетово

Полицајка од СВР Скопје била удрена со кола бидејќи на сопственикот му пишувала казна за погрешно паркирање. Како што стои во билтенот на Министерството за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
4 копии

Вчера во 22.50 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во село Баница, струмичко, дваесет и двегодишниот И.К. од село Баница, управувајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 05.10.2023 во 22:50 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во село Баница, струмичко, И.К.(22) од село Баница, управувајќи патничко ...
| | веќе видена | слични

22-годишник од струмичко избегал откако направил тешка сообраќајка, иако и самиот бил тешко повреден. На 05.10.2023 во 22.50 часот во Полициската станица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
сите 416 | | | веќе видена

Шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов изјави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални починал од природна смрт. „Веројатно ќе ве ...
сите 463 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
сите 357 | | | веќе видена

Владимир Блажев од ДНК преку фејсбук информира дека утре во 22 часот завршува лицитацијата на нивната награда Златна бубамара, за хуманитарната помош за ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заталкан куршум оштетило возило во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: