Како до стан кога просечната цена на квадрат во Загреб достигна 2.623 евра?

Како да се дојде до стан во Загреб, пред се за домување, а не заради „складирање“ на вишокот готовина, кој ја губи вредноста во ова време на инфлација, е ...
| | веќе видена | слични

Златибор важи за една од најпопуларните планини во Србија. Се наоѓа во општина Чајетина и има само околу 2.000 жители. Тоа е едно од најатрактивните и ...
| | веќе видена | слични

Онлајн шопингот комплетно го промени и олесни начинот на кој купуваме. Најголема улога во ова имаат онлајн шопинг платформите на кои потрошувачите можат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако никој не може да потврди со сигурност, голема е веројатноста дека веќе знаеме кои производи ќе бидат на попуст овој септември, октомври, ноември и ...
| | веќе видена | слични

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 180 | | | веќе видена

Советот на Амбасадори денеска соопшти дека високо ги цени активностите на Владата, МНР, МВР и останатите државни институции, кои што преземаат сѐ со цел ...
сите 234 | | | веќе видена

ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта известува дека поради обилни врнежи од снег на патниот правец Гостивар – Кичево, преку ...
сите 154 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 145 | | | веќе видена

Неколку сообраќајници во Скопје денеска ќе бидат затворени како дел од генералната проба во пресрет на 20. Министерски совет на ОБСЕ што од среда до петок ќе ...
сите 117 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 211 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 48 | | | веќе видена

Секогаш кај што има резултати и кајшто има многу подобрување на работите, сакаат тоа да се девалвира. Како да се избориме против лажните вести? Само со ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како до стан кога просечната цена на квадрат во Загреб достигна 2.623 евра?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: