Водостојот на Охридското Езеро од почетокот на месецов досега се намалил за 15 сантиметри

Охрид, 29. септември 2023 (ИНПРЕС) – Нивото на водата во Охридското Езеро и натаму е под просекот за овој период од годината. Според денешните мерења на ...
| | веќе видена | слични
14 копии
4 копии
12 копии
6 копии
5 копии

Времето денеска ќе биде сончево со умерена, а на места повремено со значителна облачност. Претежно во западните делови ќе има услови за краткотраен локален ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант на денешната средба во Тел Авив му соопшти на американскиот државен секретар Антони Блинкен дека на Израел ќе ...
сите 552 | | | веќе видена

ЛАВРОВ СО ЖЕСТОК ГОВОР Шефот на руската дипломатија кој присуствува на пленарната седница на 30. Министерски совет на ОБСЕ во Скопје имаше жесток говор и силни ...
сите 197 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 227 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 141 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 95 | | | веќе видена

Унгарија нема да го поддржи предлогот на Европската унија за почеток на преговори за прием на Украина како членка на блокот, изјави Гергеј Гујаш, шеф на ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Водостојот на Охридското Езеро од почетокот на месецов досега се намалил за 15 сантиметри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: