Голема полициска акција во Белград: уапсени десет лица, запленети 200 килограми дрога

3 копии

Во голема акција на полицијата во Белград се запленети речиси 200 килограми синтетичка дрога, а десетина лица се уапсени, дознава „Танјуг“. Уапсените се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во меѓународна акција спроведена како дел од оперативната работна група на Европол „Балкански картел“, во Бразил уапсени се 16 членови на организирана ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Српската полиција уапси 22 лица на територијата на Носви Сад и на Субтица кои се осомничени дека како организирана криминална група, затаиле данок и го ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
3 копии

Останато

Израел и Хамас првично не се договорија за следната група заложници што исламистите ќе ја ослободат денеска со цел да се продолжи примирјето кое истекува во 7 ...
сите 678 | | | веќе видена

Грчката невладина организација „Насмевката на детето“, чија главна цел е заштита на децата и нивните права, на официјалниот Фејсбук профил објави пост за ...
сите 186 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 216 | | | веќе видена

Во денешниот број на белградска „Политика“, на тема Самитот на ОБСЕ чиј претседавач е Македонија, а од 28 ноември до 1 декември се одржува во Скопје, во која ...
сите 270 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 80 | | | веќе видена

Полицијата изврши разговор со 23-годишниот Б.Л. од тетовска Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на Македонската православна ...
сите 84 | | | веќе видена

За лидеорт на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е прифатлива поканата на премиерот Димитар Ковачевски за лидерска средба в понеделник, но таа да се одржи по 11 ...
сите 328 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голема полициска акција во Белград: уапсени десет лица, запленети 200 килограми дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: