Зеленски и Навални меѓу кандидатите за Нобеловата награда за мир


Украинскиот претседател Володимир Зеленски и рускиот активист Алексеј Навални се во трка за годинешната Нобелова награда за мир иако нивните шанси се неизвесни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека Русија ќе се обиде да го „уништи“ електроенергетскиот систем на неговата земја оваа зима, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека Русија шири обвинувања за корупција во Украина со цел да ја подели поддршката на Западот. „Пред сè, ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секој од нас ја претставува Европа. Можеби имаме свои ставови, а понекогаш и различни мислења за европските прашања. Но, сепак, сите ние сме Европа, рече ...
| | веќе видена | слични

Русија би можела да ја обнови својата војска и да нападне други земји во следните неколку години доколку избледи поддршката за Киев. Украинскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска изјави дека дополнително ќе ја зајакне воздушната одбрана на Украина за да помогне да се заштити земјата од руски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 559 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 453 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа предводено од Хамас соопшти дека 21 лицe е убиеено во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас и ...
сите 257 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во пресрет на состанокот на НАТО во Брисел изјави дека намалувањето на вниманието на јавноста од ...
сите 105 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски и Навални меѓу кандидатите за Нобеловата награда за мир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: