Украинците повторно испратија дронови на руската територија, од Москва тврдат дека ги уништиле: Соборивме 11 дронови


Руски системи за противвоздушна одбрана синоќа уништија 11 украински беспилотни летала над регионите Курск и Калушка, соопшти Министерството за одбрана на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делегација на министерството за одбрана на Русија денеска ќе го посети Ереван за да разговара за времето на повлекување на руските мировни сили од ...
| | веќе видена | слични

Русија го обвинила за тероризам украинскиот генерал Кирил Буданов (37), шефот на воената разузнавачка служба „ГУР“ и го ставила на листата на најбарани лица. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Русија планира поморска база на брегот на Црното Море на отцепениот грузиски регион Абхазија, изјави денеска шефот на тој регион за весникот „Известија“, еден ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Украинската армија соопшти дека соборила 24 беспилотни летала од вкупно 29 лансирани синоќа од Русија . Беспилотни летала Шахед од иранско производство беа ...
| | веќе видена | слични

Украинската војска во четвртокот соопшти дека уништила 24 беспилотни летала лансирани од руските сили во текот на ноќта, додека украинскиот претседател ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија подигна обвинение против украинскиот шеф на воената разузнавачка служба ГУР генерал Кирил Буданов (37), и го стави на листата на најбарани лица. „Киев ...
| | веќе видена | слични

Аслан Бжанија, самопрогласен претседател на отцепениот регион поддржан од Русија, рече дека е потпишан договор за постојана поморска база во регионот Очамчира. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
сите 390 | | | веќе видена

Лидерот на руската опозиција Алексеј Навални почина од природна смрт од згрутчување на крвта, изјави шефот на украинската воена разузнавачка служба (ГУР) Кирил ...
сите 465 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
сите 357 | | | веќе видена

Владимир Блажев од ДНК преку фејсбук информира дека утре во 22 часот завршува лицитацијата на нивната награда Златна бубамара, за хуманитарната помош за ...
сите 193 | | | веќе видена

Невообичаено топлото време за овој период од годината, благодарение на топлиот метеоролошки феномен „Ел Нињо” ќе продолжи и во текот на следната недела, ...
сите 184 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украинците повторно испратија дронови на руската територија, од Москва тврдат дека ги уништиле: Соборивме 11 дронови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: