Обвинувања за бакнежи и намигнувања ја прекинаа седницата за пратенички прашања


Бакнежи и намигнувања денеска ја прекинаа седницата за пратенички прашања во Собранието. Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојановска побара оставка од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вечерашната емисија „За или Против“ на Алфа ТВ гостуваше пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска која што истакна дека вицепремиерот Маричиќ воопшто ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на Собранието Горан Мисовски го издаде вицепремиерот Бојан Маричиќ дека несоодветно реагирал за време на скандалот со Дафина Стојаноска која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката од ВМРО ДПМНЕ, Дафина Стојановска се јави директно во емисијата Црвена Линија на Телма, каде се дискутираше за тоа Дали во Македонија има доволно ...
| | веќе видена | слични

Кавгата меѓу вицепремиерот Бојан Маричиќ и пратеничката на ВМРО ДПМНЕ Дафина Стојановска беше главна тема во Собранието меѓу пратениците па и јавноста. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Како човек сум згрозен, со гадење од овој сексистички и неморален чин на Маричиќ, човекот се прослави со се, само не со тоа што треба да го работи, изјави ...
| | веќе видена | слични

„Познавајќи го Бојан човекот е поборник за родова еднаквост, силен поддржувач за унапредување на жената во политиката и тие лаги и инсинуации не одат во прилог ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Задоволство и чест е што денеска на покана на градоначалникот на општина Гази Баба сум на отпочнување на вака значаен проект. Можеби чудно делува кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска благодарение на општината, градоначалникот, советниците, пратениците кои доаѓаат од општина Гази Баба започнува проект во ова населено место во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека е згрозен од обвинувањата дека вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ испраќал бакнежи и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Балканот има проблеми поради однесувањето на Западот, оценува министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров. На прашање за македонско-бугарските ...
сите 551 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 425 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа предводено од Хамас соопшти дека 21 лицe е убиеено во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас и ...
сите 183 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 176 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во пресрет на состанокот на НАТО во Брисел изјави дека намалувањето на вниманието на јавноста од ...
сите 106 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 372 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинувања за бакнежи и намигнувања ја прекинаа седницата за пратенички прашања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: