Мицкоски тврди дека Груевски му се извинил на Џафери: „Нема никаков проблем – ме испрска со вода, не со киселина“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа му порача на својот претходник во партијата и поранешен премиер Никола Груевск, да каже се што има за ...
| | веќе видена | слични

Соочен со низа корупциски скандали во неговата партија ДУИ, крп се на деловникот на собранието и немањето 80 пратеници за уставни измени нервозниот спикер на ...
| | веќе видена | слични

И во други случаи можам да ја прекинам седницата, доколку оценам. Јас броев и пред пратениците и пред прописите. Не мешајте колку денови треба. Тоа се различни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според членот 81, претседателот на Собранието може да ја прекине седницата доколку нема кворум за одлучување, а може да ја прекине и во ситуации за кои тој ќе ...
| | веќе видена | слични

Во однос на УСБ-то со кое обвинуваше опозицијата дека му било испорачано него, претседателот на Собранието Талат Џафери, во вечерашното издание на Вин Вин ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски тврди дека Груевски му се извинил на Џафери: „Нема никаков проблем – ме испрска со вода, не со киселина“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: