Намалени давачки за увоз на овошје и зеленчук

Порасна цената на црвената пиперка за ајвар и корнишоните за 10 до 20 денари. Ајварската пиперка синоќа на градскиот пазар во Штип се продаваше по цена од 30 ...
| | веќе видена | слични

Сите во регионот правиме напори во рамки на своите можности да им помогнеме на граѓаните, да ја намалиме инфлацијата и притисокот врз животниот стандард, ...
| | веќе видена | слични

Црна Гора исто како и Македонија тешко се справува со инфлацијата оти и двете земји се увозно зависни и имаат слабо домашно производство, ама Црногорците имаат ...
| | веќе видена | слични

Владините мерки, минималното зголемување на платите и пензиите, и се она што власта го прави периодов, е само мачкање очи на граѓаните кои и онака едваж ...
| | веќе видена | слични

Сирењето е една од најомилените намирници на Македонците, но во последно време тоа станува луксуз за многумина. Како што дознава Денар, цената на еден ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните се соочуваат со високи цени на поштенските услуги за праќање пакети во странство. Многумина од нив сметаат дека цените се многу високи и дека веќе не ...
| | веќе видена | слични

Германците и Словенците јадат поевтина храна за разлика од Македонците, ама затоа пак имаат и далеку повисок стандард, зачинет со пониски цени. Кај нас, ем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намалени давачки за увоз на овошје и зеленчук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: