Какво време ќе имаме во првите денови од октомври?

Метеорологот Славчо Попоски вели дека зимата 2023/2024 во Македонија ќе донесе повеќе снег за разлика од изминатите години. „Дури можно е да имаме и огромно ...
| | веќе видена | слични

Професорот и метеоролог Зоран, кој детално го анализира времето на Балканот, вклучувајќи ја и Македонија, а кој има официјален Фејсбук профил со цел да ја ...
| | веќе видена | слични

Земјите од североисточна, како и од источна европа на средината од седмицата ќе бидат зафатени од првото влијание на поларниот вртлог кој ќе донесе значително ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Метеорологот Славчо Попоски објави метео прогноза за периодот што следи. - Во деновите кои се пред нас ќе имаме претежно стабилно, суво и сончево време со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Какво време ќе имаме во првите денови од октомври?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: