Арсовска до Мицкоски: Сакајќи да го подигне својот рејтинг, очигледно доста работи на тоа да го подигне и мојот

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска му порача на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да продолжи да се занимава со неа, бидејќи ѝ го ...
| | веќе видена | слични

ЈСП „Скопје“ не доби нови субвенции од буџетот на Град Скопје. На вчерашната седница, советниците во Советот на Град Скопје не го изгласаа барањето на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Советот на Град Скопје, Трајко Славески на денешната седница на советот на крајот од седница по исцрпениот дневен ред ја информираше јавноста ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска советниците на СДСМ и ВМРО - ДПМНЕ во Град Скопје со амандман на ребалансот на буџет зааеднички не ги изгласаа предвидените средства за сервисирање на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Марија Андоновска координатор на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје на почетокот на вонредната седница рече дека срамота е што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Знаеме дека формални и неформални претставници на Град Скопје на бројни клубови во градот им ветуваат определени финансиски средства. Тие финансиски средства ...
| | веќе видена | слични

Стефан Андоновски, советник во Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ по неизгласување на амандманот за зголемување на средствата за финансии на спорт и млади, упати ...
| | веќе видена | слични

ЈСП „Скопје“ не доби уште 110 милиони денари субвенции од Град Скопје, затоа што на вчерашната вонредна седница советниците не ја прифатија предлог-одлуката со ...
| | веќе видена | слични

Вработен во ЈП „Водовод и канализација“ е казнет од в. д. директорот на претпријатието Драган Илиевски, затоа што одел во друга канцеларија и од таму работел ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања, напиша премиерот Димитар Ковачевски на „Фејсбук”. „Изразувам најдлабоко сочувство до нејзиното семејство, ...
сите 81 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена

Поради поставени прашања од поголем број медиуми во врска со Љ.П., осомничен за убиствата на В.Ѓ. и П.Ж., за тоа какви пријави се поднесени против него во ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска до Мицкоски: Сакајќи да го подигне својот рејтинг, очигледно доста работи на тоа да го подигне и мојот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: