Мотоциклист од демирхисарско е тешко повреден во сообраќајка


2 копии

На регионалниот пат Тетово-Јажинце околу 21 часот се случила сообраќајна несреќа во која е усмртена мечка, а нема повредени луѓе. Несреќата се случила кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

НГИ „Коалиција на Египќани“ на претстојните претседателски избори, ќе ја поддржи кандидатката за претседател на Македонија, проф. д-р Гордана Силјановска ...
сите 677 | | | веќе видена

Екстремно десничарскиот министер за полиција на Израел, Итамар Бен-Гвир повика на прекин на преговорите за ослободување на заложниците кои се уште се држат во ...
сите 483 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Русија мора да дозволи „независна и транспарентна меѓународна истрага за неговата ненадејна смрт“, рече денеска амбасадорката на ЕУ, Лоте Кундсен пред Советот ...
сите 216 | | | веќе видена

Украинскиот премиер Денис Шмигал денеска ги повика западните земји да му префрлат на Киев 300 милијарди евра руски средства кои се замрзнати во странство, ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, на владина седница ќе предложи да се најде решение за над 100.000 граѓани кои имаат право на глас, но немаат ...
сите 116 | | | веќе видена

Кривична пријава, дисциплинска постапка и времено отстранување од работа за полициски службеник – обезбедување на заменик министер кој минатата година, ...
сите 216 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски, се сретна со Митко Пешов и Јане Ченто, осудени за „27 април“ кои издржуваат висока затворска казна. ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мотоциклист од демирхисарско е тешко повреден во сообраќајка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: