КРАДЕЛЕ БАКАРЕН КАБЕЛ ОД РУДНИК - Тројца повозрасни граѓани завршија зад решетки

Тројца повозрасни граѓани се уапсени откако биле фатени додека краделе бакарен кабел. Како што информира МВР, обидот за кражба се случувал во сред бел ден, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 05.10.2023 околу 17:00 часот на железничкиот премин на регионалниот пат с.Миравци-с.Давидово, гевгелиско, полициски службеници од Полициската станица за ...
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи Тетово целосно расчисти шест кражби на велосипеди и електрични тротинети. „Осомничен дека од јануари досега во Тетово ги извршил ...
| | веќе видена | слични

Уапсен 19-годишен скопјанец кој се сомничи дека извршил кражби на велосипеди и електрични тротинети во Тетово. – По преземени мерки и активности, тетовскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии

Вчера околу 17.00 часот на железничкиот премин на регионалниот пат село Миравци-село Давидово, гевгелиско, полициски службеници од Полициската станица за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

Убиецот Љупчо Палевски Палчо се чувствувал многу сигурен и доволно безбеден и си функционира како и секој друг ден, а таков може да биде само и само ако ...
сите 94 | | | веќе видена

Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања, напиша премиерот Димитар Ковачевски на „Фејсбук”. „Изразувам најдлабоко сочувство до нејзиното семејство, ...
сите 81 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена

Поради поставени прашања од поголем број медиуми во врска со Љ.П., осомничен за убиствата на В.Ѓ. и П.Ж., за тоа какви пријави се поднесени против него во ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КРАДЕЛЕ БАКАРЕН КАБЕЛ ОД РУДНИК - Тројца повозрасни граѓани завршија зад решетки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: