ПРОФ. МАРКОВСКИ: Без пообемни и подлабоки испитувања не може да се оцени дали мостот Беласица во Скопје е безбеден за сообраќај


Деканот на Градежниот факултет во Скопје Горан Марковски вели дека во овој момент не може да се оцени дали мостот Беласица во Скопје е безбеден за употреба или ...
| | веќе видена | слични
3 копии

АД ЕСМ почнува со подготвителни активности за санација на цевководот на мостот „Беласица“ во Скопје и уверува дека цевководот ќе биде целосно функционален и ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред стартот на новата грејна сезона сѐ понеизвесно е дали граѓаните ќе плаќаат поскапо парно. Додека скопјани чекаат на 15-ти октомври да имаат топли ...
| | веќе видена | слични

Решение за отпочнување на грејната сезона во Скопје има. Железничкиот мост ќе се користи како алтренативен вод и има капациетет да врши континуирана испорака ...
| | веќе видена | слични
7 копии

ЕСМ соопшти дека во текот на изминатите недели активно работи на решение за проблемот со цевководот кај мостот Беласица, кој е од суштинска важност за парното ...
| | веќе видена | слични

Согласно законската обврска на 15 октомври, како што велат од компанијата, радијаторите ќе бидат топли, граѓаните да бидат спокојни, парно ќе има. -Во текот на ...
| | веќе видена | слични

После неколкудневен молк во однос на санацијата на долниот дел на мостот „Беласица“, за што градоначалничката Данела Арсовска изјави дека е обврска наЕСМ, ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ информира дека ќе се користи алтернативниот вод на железничкиот мост за топлиснакат енергија да стигне до домовите на скопјани кога ќе започне грејната ...
| | веќе видена | слични

За две недели скопјани ќе имаат парно греење, без оглед дали дотогаш ЕСМ ќе ги постави топловодните цевки на мостот „Беласица“ или не. Редовното снабдувањето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 157 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОФ. МАРКОВСКИ: Без пообемни и подлабоки испитувања не може да се оцени дали мостот Беласица во Скопје е безбеден за сообраќај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: