Момче ѝ се заканувало на девојката, но и дека ќе го убие секој што ќе му пријде: драма во студентски дом во Белград

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
| | веќе видена | слични

Ники Булок, 23-годишна мајка која во тоа време доставувала храна за „UberEats“, се нашла опкружена со група луѓе на мотори, а по блага расправија со еден од ...
| | веќе видена | слични

По физичката пресметка, извадил пиштол од автомобилот на мајка му и испукал еден истрел, соопшти полицијата. Едното момче било застрелано во раката, а другото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот државјанин, 29-годишниот Марко М., настрадал во саботата рано наутро во Лимасол, Кипар, а иако првично се верувало дека случајно настрадал од ...
| | веќе видена | слични

Додека ја пеел песната „Добредојде во џунглата“ на Ганс енд Роузес, 34-годишниот маж со рацете во воздух со својот автомобил влета во просториите на ...
| | веќе видена | слични

Потоа тој избоде петмина полицајци, вклучувајќи го и шефот на локалната полиција, пред да биде уапсен, соопштија властите, објави АП . Полицајците од Таунтон ...
| | веќе видена | слични

Со неа во тој момент бил и нејзиниот братучед, кој седел на каучот и гледал натпревар. На снимката од надзорните камери се гледа како девојчето го зема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

Убиецот Љупчо Палевски Палчо се чувствувал многу сигурен и доволно безбеден и си функционира како и секој друг ден, а таков може да биде само и само ако ...
сите 94 | | | веќе видена

Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања, напиша премиерот Димитар Ковачевски на „Фејсбук”. „Изразувам најдлабоко сочувство до нејзиното семејство, ...
сите 81 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена

Поради поставени прашања од поголем број медиуми во врска со Љ.П., осомничен за убиствата на В.Ѓ. и П.Ж., за тоа какви пријави се поднесени против него во ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Момче ѝ се заканувало на девојката, но и дека ќе го убие секој што ќе му пријде: драма во студентски дом во Белград

Од:
До кого (е-маил):
Порака: