ПЕКИНГ – ЛИДЕР ВО ИНДУСТРИЈАТА ЗА ПАМЕТНИ ВОЗИЛА: Забрзано ја унапредува технологијата за автономно возење

Три интелигентни модели за испорака се прикажани на Светската конференција за интелигентни поврзани возила за 2023 година во Пекинг на 21 септември. [CAO ...
| | веќе видена | слични

Западот го изолираше Башар Ал Асад поради неговите постапки во текот на граѓанската војна во Сирија. Но, овој лидер неодамна ја посети Кина. Што значи тоа за ...
| | веќе видена | слични

Германија ја поздрави поддршката од страна на Кина која таа ја понуди за реструктуирање на долгот на Г20 за посиромашните земји во заедничката изјава по ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот меѓународен индустриски саем, годишен собир на производствената индустрија, направи камбек од 19-23 септември во Шангај со рекордно висок изложбен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 191 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕКИНГ – ЛИДЕР ВО ИНДУСТРИЈАТА ЗА ПАМЕТНИ ВОЗИЛА: Забрзано ја унапредува технологијата за автономно возење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: