Набавувал хероин кој со брза пошта му бил доставуван во затвор па го препродавал

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

СВР Скопје - Единица за насилен криминал - Одделение за семејно насилство поднесе кривична пријава против Н.М.(25) од Скопје, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 44-годишниот И.С. од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, извести ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.С.(50) од с.Ласкарци, општина Сарај, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични

Жител на Сарај се обидел, со 1.000 денари да поткупи полицајци да не му пишуваат казна за сторен сообраќаен прекршок. „На 01.08.2023, откако полициски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Охрид поднесе кривична пријава О.К.(57) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“. Тој, на катастарска ...
| | веќе видена | слични

СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.М.(41) од селото Лешани, општина Дебрца, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

Убиецот Љупчо Палевски Палчо се чувствувал многу сигурен и доволно безбеден и си функционира како и секој друг ден, а таков може да биде само и само ако ...
сите 94 | | | веќе видена

Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања, напиша премиерот Димитар Ковачевски на „Фејсбук”. „Изразувам најдлабоко сочувство до нејзиното семејство, ...
сите 81 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена

Поради поставени прашања од поголем број медиуми во врска со Љ.П., осомничен за убиствата на В.Ѓ. и П.Ж., за тоа какви пријави се поднесени против него во ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Набавувал хероин кој со брза пошта му бил доставуван во затвор па го препродавал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: