Пукано кон маж на улица во Ѓорче Петров, МВР со детали за настанот


Тетовец лажно пријавил во полиција дека бил физички нападнат и ограбен, откако на друго место ги изгубил парите, информираат од МВР. Вчера во 20 часот и 30 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Малолетник е тешко повреден откако управувајќи мопед направил сообраќајка со мотоцикл управуван од триесет и осумгодишниот Ј.Ц.Л кој се здобил со телесни ...
| | веќе видена | слични

Малолетник од Тетово, синоќа, во 20.45 часот, во СВР Тетово пријавил дека околу 17 часот во тетовска Брвеница, 41-годишниот тетовец Ѓ. И., со возило ...
| | веќе видена | слични

Вчера, во болница со тешки телесни повреди бил пренесен дваесет и двегодишниот Е.А кој возејќи електричен тротинет бил удрен од автомобил. „На 04.10.2023 во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера, во 17.20 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 57-годишниот гостиварец Х. И., кој бил ...
| | веќе видена | слични

Две лица се тешко повредени откако со автомобил излетале од патот Кичево-Демир Хисар. „На 04.10.2023 во 13.55 часот во Полициската станица Кичево било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите на ЕУ не се обврзани да ги координираат со Европската комисија и другите земји на Заедницата дозволите за прелет и слетување што ги издаваат на руските ...
сите 433 | | | веќе видена

Израел и Хамас првично не се договорија за следната група заложници што исламистите ќе ја ослободат денеска со цел да се продолжи примирјето кое истекува во 7 ...
сите 405 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 262 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 216 | | | веќе видена

Поради одржувањето на министерскиот состанок, со одлука на Владата, вработените во државната и јавната администрација на територијата на градот Скопје вчера ...
сите 255 | | | веќе видена

Полициски службеници извршиле службен разговор и со вториот осомничен за инцидентот кој завчера се случи во манастирот „Свети Наум Охридски“ на Попова Шапка. ...
сите 85 | | | веќе видена

Евроинтеграцијата, редовните претседателски и парламентарни избори, како и измените на Изборниот законик согласно препораките на ОБСЕ/ОДИХР, ќе бидат темите на ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пукано кон маж на улица во Ѓорче Петров, МВР со детали за настанот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: