Наставничка натепала ученик во Берово

6 копии

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.С.(50) од с.Ласкарци, општина Сарај, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични

Жител на Сарај се обидел, со 1.000 денари да поткупи полицајци да не му пишуваат казна за сторен сообраќаен прекршок. „На 01.08.2023, откако полициски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Единицата за насилен криминал поднесе кривична пријава против Н.М.(25) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Охрид поднесе кривична пријава О.К.(57) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“. Тој, на катастарска ...
| | веќе видена | слични

СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.М.(41) од селото Лешани, општина Дебрца, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“, ...
| | веќе видена | слични

МВР соопшти дека е доставена кривична пријава против А.А., вработен ПО Арачиново при СВР Скопје, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело ...
| | веќе видена | слични

Двајца малолетници од Скопје ќе се соочат со кривична. СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца малолетници од Скопје, поради постоење основано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 179 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Нема мали луѓе и големи држави, Северна Македонија размислува глобално, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за белградска „Политика“, на ...
сите 459 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наставничка натепала ученик во Берово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: