Косовското обвинителството ослободи четворица Срби поради недостиг на докази


Специјалното обвинителство во Приштина денеска соопшти дека ослободило четворица осомничени за престрелката во Бањска во Звечан, поради недостиг на докази дека ...
| | веќе видена | слични

Германија нема да го зголеми контингентот на Бундесверот во рамките на КФОР и покрај тензичната ситуација на Косово, изјави портпаролот на германското ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратениците од Европскиот парламент доцна синоќа порачаа дека е потребна непристрасна истрага за вооружениот конфликт на северот на Косово и дека одговорните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Началникот на Генералштабот на Војската на Србија, Милан Мојсиловиќ изјави дека во копнената безбедносна зона, долж административната линија со Косово, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Имаме докази дека наредбата стигнала директно од Вучиќ, вели косовската претседателка Вјоса Османи за нападот кој неодамна се случи во Бањска во северно ...
| | веќе видена | слични

Српскиот министер за одбрана Милош Вучевиќ денеска изјави дека во копнената безбедносна зона, долж границата кон Косово, моментално се распоредени помалку од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за одбрана на Србија, Милош Вучевиќ, оцени дека состојбата во Косово е во најмала рака вознемирувачка и дека животот е неодржлив за Србите. Како што ...
| | веќе видена | слични

Од утринава во 8 часот, по 10 дена блокада, целосно е отворен за сообраќај преминот Брњак. Информацијата за KoSSev ја потврди заменик командантот на косовската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска за време на работната посета на Брисел во рамки на која го отвори ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косовското обвинителството ослободи четворица Срби поради недостиг на докази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: